Starostové pro občany

Aktuality

Starostové pro občany se sešli na posledním předvolebním setkání v Hybrálci 7.9.2016

dscn9929

Podpora pro naše hnutí stále stoupá

Schránka-1

Naše hnutí podporuje i Mezinárodní nevládní organizace

 

Cyriaci 15.8.2016

12973573_1216601408352804_1484705007470103387_o

Starostové pro občany (STO) jednali v Třešti

V Třešti v Restauraci U Kapra se sešli 11. 4. 2016 Starostové pro občany. Letos to bylo již druhé setkání, kterého se zúčastnili jak členové hnutí, tak jeho příznivci. Od minulého sněmu, který se konal 11. 2. v Jiřicích, došlo ke změně stanov a byl zaslán návrh na Ministerstvo vnitra ČR o zápis sídla hnutí na adresu Police 131, 675 34 Police. Sněm změnil i počet členů představenstva z pěti na šest.

Na programu jednání byla hlavně příprava kandidátky pro krajské volby, které budou na podzim letošního roku. Starostové pro občany postaví do voleb 49 starostů a jednu místostarostku města Habry. Každý okres bude zastupovat deset kandidátů, které si vybrali a dali jim důvěru voliči v komunálních volbách v roce 2014. Nepředkládáme našim voličům žádné námi stanovené pořadí s těmi „nejlepšími kandidáty“, jak nám je servírují ostatní strany na prvních místech, ale výběr necháváme na voličích. Ze starostů, kteří budou na kandidátce v abecedním pořadí, si mohou všichni vybrat své favority preferenčním hlasem.

Naše hnutí není spojeno s žádnou politickou stranou a uveřejnilo prohlášení, že do letošních krajských voleb nebude společně kandidovat s žádným politickým hnutím ani stranou. Nabídek od kandidujících subjektů pro případnou spolupráci bylo od konce loňského roku několik. V současné době se sestavuje volební program našeho hnutí, který bude stručný a výstižný. Naši starostové jsou v denním kontaktu s našimi občany a velice dobře znají jejich potřeby a problémy, proto program bude hlavně zaměřen na ně a jejich priority a samozřejmě i na chod a činnost měst, městysů a obcí. V posledních letech se převážně malé obce na Vysočině poněkud vzdalují zástupcům, kteří řídí celý kraj a tak nějak nikoho jejich problémy už ani nezajímají.

Naši zákonodárci podporováni některými našimi kolegy v jiných stranách schvalují zákony, které jdou výslovně proti našim obcím a občanům a velice nám všem komplikují život. Naše hnutí chce tuto situaci změnit. Nemáme žádné tučné finanční příspěvky od státu, jako ostatní strany, které s nimi, jak vidíme v posledních letech, neumí ani rozumně hospodařit.

Pokud chcete vědět víc o našem hnutí a sledovat aktuální dění, podívejte se naše webové stránky www.starostoveproobcany.cz nebo facebook. Pokud podpoříte naše hnutí ve volbách, budeme moc rádi.

 

Karel Janoušek, předseda STO

12973573_1216601408352804_1484705007470103387_o

Sněm politického hnutí Starostové pro občany, Jiřice 11.2.2016

11.2.2016 se uskutečnil sněm politického hnutí Starostové pro občany (STO) v Jiřicích u Humpolce. Všechny přítomné přivítal starosta Jiřic Miroslav Jirků. Pozvání přijal a na sněmu vystoupil jako host senátor Miloš Vystrčil.

Předseda hnutí STO Karel Janoušek seznámil členy a příznivce hnutí s aktuálním děním od posledního setkání, které proběhlo 1.12.2015 v Hybrálci. Na programu jednání byly krajské volby a sestavení kandidátky našeho hnutí. Jak už jsme avizovali prohlášením, tak naše hnutí jde do krajských voleb samostatně a odmítlo veškeré nabídky stran utvořit do letošních voleb společnou kandidátku.

Naše kandidátka bude sestavena do konce března a bude zde 50 starostů obcí, městysů a měst kraje Vysočina, což nebude mít žádný kandidující subjekt. Za každý okres bude 10 kandidátů a všichni budou seřazeni na kandidátce podle abecedy, jako tomu bylo v předešlých krajských volbách. Naše primárky a výběr kandidátů nedělá žádný sekretariát ani vedení hnutí, ale naše kandidáty jste si vybrali Vy voliči v komunálních volbách 2014. Vašim hlasem dostali všichni naši starostové, někteří už poněkolikáté Vaši důvěru. Každé území nejlépe spravují ti, kteří se v něm skutečně pohybují. Ti, kteří jsou denně v kontaktu s lidmi, kteří zde žijí, tedy starostky a starostové obcí. Chceme tyto dlouholeté zkušenosti využít i v řízení našeho kraje.

Na kandidátce Vám nepředložíme pořadí, jak to dělají ostatní strany s těmi tkz. „nejlepšími“ na prvních místech kandidátky, kdy jejich pořadí prakticky nemůžete změnit a jsou skoro vždy zvoleni. Na naší kandidátce si můžete vybrat svého starostu v abecedním pořadí a dát mu preferenční hlas. V případě úspěchu a postupu do krajského zastupitelstva, tam budou jen ti, kteří od Vás obdrželi nejvíce těchto preferenčních hlasů.

Sněm STO v Jiřicích schválil změnu stanov a sídla hnutí STO. Zvolil statutární orgán – představenstvo hnutí. STO budou zastupovat: Karel Janoušek, starosta obec Police, (okres Třebíč), Petr Bárta, starosta Vepříkov (Havlíčkův Brod), Milada Jiráčková, starostka obce Kozlov (okres Jihlava), Miroslav Kabelka, starosta obce Jakubov (okres Třebíč), Miroslav Jirků, starosta obce Jiřice (okres Pelhřimov), Ladislav Stalmach, starosta obce Vír (okres Žďár nad Sázavou).